بخش نهم: مطرح کردن بيعت

مَعاشِرَالنّاسِ، إِنّي قَدْبَيَّنْتُ لَکُمْ وَأَفْهَمْتُکُمْ، وَ هذا عَلِي يُفْهِمُکُمْ بَعْدي. أَلاوَإِنِّي عِنْدَ انْقِضاءِ خُطْبَتي أَدْعُوکُمْ إِلي مُصافَقَتي عَلي بَيْعَتِهِ وَ الإِقْرارِبِهِ، ثُمَّ مُصافَقَتِهِ بَعْدي. أَلاوَإِنَّي قَدْ بايَعْتُ الله وَ عَلِي قَدْ بايَعَني. وَأَنَا آخِذُکُمْ بِالْبَيْعَةِ لَهُ عَنِ الله عَزَّوَجَلَّ. (إِنَّ الَّذينَ يُبايِعُونَکَ إِنَّما يُبايِعُونَ الله، يَدُالله فَوْقَ أَيْديهِمْ. فَمَنْ نَکَثَ فَإِنَّما يَنْکُثُ عَلي نَفْسِهِ، وَ مَنْ أَوْفي بِما عاهَدَ عَلَيْهُ الله فَسَيُؤْتيهِ أَجْراً عَظيماً).

هان مردمان! من پيام خدا را برايتان آشکار کرده تفهيم نمودم. و اين علي است که پس از من شما را آگاه مي کند. اينک شما را مي خوانم که پس از پايان خطبه با من و سپس با علي دست دهيد تا با او بيعت کرده به امامت او اقرار نماييد. آگاه باشيد من با خداوند و علي با من پيمان بسته و من اکنون از سوي خدي عزّوجل بري امامت او پيمان مي گيرم. «[ي پيامبر ]آنان که با تو بيعت کنند هر آينه با خدا بيعت کرده اند. دست خدا بالي دستان آنان است. و هر کس بيعت شکند، بر زيان خود شکسته، و آن کس که بر پيمان خداوند استوار و باوفا باشد، خداوند به او پاداش بزرگي خواهد داد.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

بوتیا تک مطالب جديد Joy آموزش شیمی دانلود سریع و آسان آهنگ های خواننده های ایرانی سیستم تخلیه دود | تخلیه هوای دود پارکینگ | جت فن پارکینگ creative-mind دانلود رایگان گلدوزی ماشینی نایس بلاگ